XXV NIEDZIELA ZWYKŁA

18.09.2022 r.

  1. Dziś XXV Niedziela zwykła. „Zdaj sprawę ze swego zarządzania”. Panem wszystkiego jest Bóg, my tylko jesteśmy „zarządcami”. Małe sprawy są bardzo ważne, bo z nich składa się nasze życie i tylko sługa Boga odziedziczy wieczność.

Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika – patrona dzieci i młodzieży. Przed kościołem Diecezjalna zbiórka ofiar na Duszpasterstwo Dzieci i Młodzieży.

Gościmy w naszej wspólnocie parafialnej misjonarza ks. bpa Zdzisława Błaszczyka – pracującego na misjach w Rio de Janeiro w Brazylii. Cieszymy się, że następca Apostołów umacnia wiarę naszej Wspólnoty Parafialnej.

  1. W kalendarzu liturgicznym:

Poniedziałek – 19.09. – Wspomnienie św. Januarego, biskupa i męczennika. Po Mszy o godz.  18.00 modlitwa nowennowa do naszej Patronki – św. Marii Magdaleny.

Wtorek – 20.09. – Wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towrzyszy.

Środa – 21.09. – Święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty.

Czwartek – 22.09. – Wspomnienie bł. Bernardyny Marii Jabłońskiej, dziewicy.

Piątek – 23.09. – Wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny, prezbitera.

  1. Spotkania wspólnot parafialnych:

*W piątek – 23.09. – o godz. 19.00 spotkanie w salce pod kościołem Grupy Młodzieżowej.

*Sobota – 24.09. – o godz. 9.00 – w kościele – spotkanie formacyjne ministrantów i lektorów.

*Niedziela – 25.09. – o godz. 15.00 spotkanie w kościele na Uwielbieniu i konferencji Wspólnoty uBogaceni dla młodych małżeństw do 10 lat małżeństwa.

*Jest w planach powołanie do życia Kręgów Domowego Kościoła – chętne do formacji w duchu Ruchu Światło-Życie małżeństwa zapraszam również w najbliższą niedzielę – 25.09. – na godz. 15.00.

  1. W przyszłą niedzielę VIII Marsz dla Życia i Rodziny w Krakowie. Szczegóły na plakacie.
  2. W tym tygodniu Modlitwę Różańcową w środę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątek poprowadzi pani Małgorzata Ptaś.
  3. Podziękowanie dla: Lucyny Pawlik, Anny Bartnik, Anny Luzarowskiej, Adrianny Byrskiej, Elżbiety Grzywy, Moniki Stanek, Barbary Fiołek, Agaty Dębińskiej, Anny Mikołajek, Agnieszki Ochman za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i środki czystości. Sprzątanie w tym tygodniu powierzamy rodzinom: Bożeny Marek, Bożeny Jurek, Andżeliki Ćwiertni, Marceli Kondzioły, Bogusławy Grzywy, Karoliny Stanek, Marii Korzeniowskiej, Zofii Gałuszki, Katarzyny Lipki, Bogusławy Kłapety i Katarzyny Radwan. Sprzątanie w piątek po wieczornej Mszy św.
  4. Sprawy gospodarcze:

* W minionym tygodniu została rozbudowana instalacja fotowoltaiczna dla budynku plebanii, by mogła obsłużyć zamontowaną 1,5 roku temu pompę ciepła.

  1. Za złożone ofiary na składkę inwestycyjną wraz z wpłatami na konto Parafii i wszelkie dobro – Bóg zapłać! Ofiarodawców polecamy w Mszy św. zbiorowej w każdą środę o godz. 18.00.
  2. Jubilatom, solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzę w obfitości Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś Parafianom i Gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.