IV NIEDZIELA ZWYKŁA

29.01.2023 r.

  1. IV Niedziela okresu zwykłego. „Bóg stworzył nas dla siebie i niespokojne jest nasze serce, dopóki nie spocznie w Nim. Jezus zna pragnienia naszych serc, dlatego proponuje nam wejście na drogę ośmiu błogosławieństw. Wzbudźmy w sobie pragnienie życia ich duchem, abyśmy, szukając woli Boga i odnajdując Go we wszystkim, stawali się zaczynem królestwa Bożego w świecie”.

Dziś o godz. 16.00 Kolędowy Wieczór Uwielbienia poprowadzi ZESPÓŁ EMAUS.

  1. W kalendarzu liturgicznym:

Poniedziałek – 30.01. – Po Mszy św. o 18.00 – Modlitwa nowennowa do naszej Patronki – św. Marii Magdaleny.

Wtorek – 31.01. – Wspomnienie św. Jana Bosko, prezbitera.

Czwartek – 2.02. – Pierwszy miesiąca. Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 7.00 i 18.00. Poświęcenie gromnic. XXVII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne. Spowiedź św. rano od godz. 6.30 do 7.00 oraz po południu od godz. 16.30 – 18.00. Spotkanie Kręgu Biblijnego o godz. 19.00 na plebanii.

Piątek – 03.01. – Pierwszy miesiąca. Wspomnienie św. Błażeja, biskupa i męczennika. Spowiedź św. rano od godz. 6.30 do 7.00 oraz po południu od godz. 16.30 – 18.00. Odwiedziny chorych z sakramentami świętymi od godz. 8.00.

Sobota – 04.02. – Pierwsza miesiąca. O godz. 7.00 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Zapraszam wszystkie Róże Różańcowe. Po Mszy św. o godz. 18.00 – na plebanii –  katecheza  przedchrzcielna dla rodziców planujących chrzest dziecka w lutym oraz dla  mających w tym miesiącu dostąpić godności rodzica chrzestnego.

Niedziela – 05.02. – Pierwsza miesiąca. Wspomnienie św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Sprawozdanie gospodarczo-finansowe Parafii.

  1. W tym tygodniu Różaniec we środę w intencji Ojczyzny, oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątek, poprowadzi pani Halina Kawiak.
  2. Podziękowanie dla rodziny: Doroty Kasiarz, Eweliny Jeziorskiej, Doroty Matlak, Elżbiety Kozik, Zuzanny Biel, Bernadetty Janisz za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i środki czystości. Sprzątanie w tym tygodniu powierzamy rodzinom: Katarzyny Wyki, Zofii Kurek, Wioletty Sumery, Krystyny Sarapaty, Anny Kolber, Pauliny Jamróz, Eugenii Pyrek, Lucyny Krzysiek, Agnieszki Krzysiek, Elżbiety Gałuszki. Sprzątanie w piątek po wieczornej Mszy św.
  3. Burmistrz Wadowic uprzejmie informuje, iż w związku z podjęciem przez Radę Miejską w Wadowicach Uchwały z dnia 20 lipca 2022r. w sprawie nadania nazw ulicom w miejscowości Wysoka ZAWIADAMIA O ZMIANIE NUMERU PORZĄDKOWEGO BUDYNKU będą wydawane w budynku Urzędu Miejskiego w Wadowicach, Plac Jana Pawła II 23, pokój 42, w godzinach pracy Urzędu od 6 lutego 2023r. do 20 lutego 2023r. Kolejnym krokiem po wydaniu wszystkich ZAWIADOMIEŃ, będzie skierowanie danych adresowych do Systemów Centralnych i wówczas będą one powszechnie widoczne i obowiązujące. Do tego czasu prosimy przy posługiwaniu się nowym adresem, podawać również „stary adres”.
  1. W przedsionku głównym kościoła do nabycia Gość Niedzielny, a dla najmłodszych Mały Gość.
  2. Wszystkim Parafianom i Gościom, a zwłaszcza Jubilatom, Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia, życzę błogosławieństwa Bożego i dobrej niedzieli.