IX NIEDZIELA ZWYKŁA

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 04.06.2023 r.

  1. IX Niedziela zwykła – Uroczystość Najświętszej Trójcy. „Kościół Na całym świecie obchodzi dziś uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Ojciec, Syn i Duch, jeden i ten sam Bóg, zaprasza nas do wejścia w tajemnicę swojego wewnętrznego życia. Niech miłość Boga, dostępna także w tej Eucharystii, przeniknie nas do głębi i uzdolni do budowania więzów opartych na sile miłości”.

Dzisiejsza Uroczystość kończy okres Komunii św. wielkanocnej.

Dyrekcja, Nauczyciele i Rada Rodziców Szkoły Podstawowej w Wysokiej zaprasza dziś (04.06.2023r.) całe rodziny na EKOLOGICZY PIKNIK RODZINNY w godz. od 15.00 do 19.00. W programie wiele atrakcji: dmuchańce, konkursy, pokaz OSP Wysoka, bieg o Puchar ks. Proboszcza, występy dzieci. Na uczestników konkursów czekają atrakcyjne nagrody m.in.: rower, voucher na lot widokowy helikopterem.

  1. W kalendarzu liturgicznym:

Poniedziałek – 05.06. – Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. Po Mszy o 18.00 nowenna do św. Marii Magdaleny. Ze względu na spotkanie rocznikowe (z racji rocznicy święceń kapłańskich) kancelaria parafialna nieczynna.

Wtorek – 06.06. – Wspomnienie św. Norberta, biskupa.

Środa – 07.06. – Wspomnienie bł. męczenników Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, prezbiterów.

Czwartek – 08.06. – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Porządek Mszy niedzielny. Po mszy św. o godz. 9.30 procesja Bożego Ciała do czterech ołtarzy. Trasa: wyjście z kościoła w kierunku Centrum, następnie w kierunku Wadowic, ulicą Dworską na Karbówkę, powrót do kościoła.

I ołtarz przy Centrum – przygotują Strażacy oraz Zielona i Piecowisko;

II ołtarz przy domu Państwa Leńczowskich – Wieś, Zarzecze, Madoniówka;

III ołtarz przy domu Państwa Madoniów na Karbówce – Dolna Wysoka, Karbówka, Mosiórka, Jagodnica;

IV ołtarz przy wejściu na plebanię – Dział, Czerna, Mrowica.

OSP Wysoka proszę o zabezpieczenie trasy procesji i pokierowanie ruchem. Asystę procesyjną o podjęcie posług: niesienia baldachimu, feretronów, sztandarów, dzieci z klasy III w strojach pierwszokomunijnych, sypania kwiatów oraz dzwonienia.

Piątek – 09.06. – Wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła.

Niedziela – 10.06. – X Niedziela zwykła – Składka inwestycyjna.

  1. W Oktawie Bożego Ciała procesje eucharystyczne po Mszach św. o godz. 18.00, w niedzielę po Mszy św. o 9.30.
  2. W piątek spotkanie Grupy młodzieżowej ok. 18.45 na plebanii.
  3. W tym tygodniu Różaniec we środę w intencji Ojczyzny o godz.17.30 oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o 17.45 poprowadzi pani Janina Pyrek.
  4. Podziękowanie dla rodziny: Anny Ochman, Haliny Dziedzic, Marty Dziedzic, Barbary Rempała, Anny Jeziorskiej, Danuty Bernaś, Renaty Turek, Krystyny Kwiatek, Marii Pyrek, Izabeli Matlak za posprzątanie kościoła oraz ofiarę na kwiaty i środki czystości. Sprzątanie w tym tygodniu powierzamy rodzinom: Janiny Nosidlak, Teresy Zarzyckiej, Marii Korzeniowskiej, Karoliny Mrózek, Weroniki Flis, Elżbiety Tatki, Moniki Tatki, Ewy Wojnowskiej, Żanety Rusinek, Lucyny Lempart. Sprzątanie w piątek po Mszy św. o godz. 18.00.
  5. Pierwsza Komunia św. w 2024 roku będzie w 2 niedzielę maja(12.05.), natomiast w 2025 w sobotę(10.05) przed 2 niedzielą maja.
  6. W niedzielę 11 czerwca b.r. w kościele parafialnym Niepokalanego Serca NMP w Stanisławiu Górnym odbędzie się o godz. 17.00 Msza św. w oprawie muzycznej chóru „A Niebo” z Wadowic oraz wielbienie Pana Boga poprowadzone przez zespół „Jednego Serca Jednego Ducha”, który od 20 lat w Rzeszowie w Boże Ciało organizuje katolickie koncerty wielbienia, największe w Europie! Szczegóły na plakacie oraz zaproszeniach, które są do wzięcia w przedsionku głównym kościoła.
  7. W przedsionku głównym do nabycia Gość Niedzielny a dla dzieci Mały Gość.
  8. Jubilatom, solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzę w obfitości Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś Parafianom i Gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.