OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

03.07.2022 r.

  1. Dziś XIV Niedziela zwykła. Chrystus posyła nas, jak owych 72 uczniów, z misją ewangelizacyjną. Do tego zadania nie potrzebujemy nic, bo we wszystko wyposaża nas „Pan żniwa”. Mamy tylko pójść i przygotować innych do osobistego spotkania z Jezusem Chrystusem, bo to wszystko – to Jego dzieło, a my jesteśmy tylko narzędziami.
  2. W kalendarzu liturgicznym:

Poniedziałek – 04.07. – Święto poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie.  Po Mszy o godz.  18.00 modlitwa nowennowa do naszej Patronki – św. Marii Magdaleny.

Wtorek –  05.07. – Wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy.

Środa – 06.07. – Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

Czwartek – 07.07. – Pierwszy miesiąca – Modlimy się za kapłanów, szczególnie pochodzących z tej parafii oraz o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

Piątek – 08.07. – Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera

  1. W tym tygodniu Modlitwę Różańcową w środę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątek poprowadzi pani Halina Kawiak.
  2. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i środki czystości. Sprzątanie w tym tygodniu powierzamy rodzinom z Działu: Małgorzaty Stanek, Pauliny Stanek, Angeliki Kasiarz, Anny Jaworskiej, Magdaleny Burdek, Agnieszki Kowalczyk, Krystyny Kowalskiej, Moniki Traczyk, Urszuli Filek, Justyny Filek. Sprzątanie w piątek po wieczornej Mszy św.
  3. W przyszłą niedzielę 10 lipca – składka inwestycyjna. Z końcem czerwca zostały wypłacone wszelkie zaległości za wykonane prace ziemne jak również wykonane do tej pory prace rzeźbiarskie Plenerowej Drogi Krzyżowej. Prace budowlane będą kontynuowane od września. Dziękuję Parafiance za ofiarę 3 tys. zł. na X stację.
  4. Panu Krzysztofowi Worytce wyrażam wdzięczność za prace hydrauliczne i poświęcony czas.
  5. Zaproszenia:

*W dniach od 14 do 19 lipca b. r. odbędzie się 36 Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w tych niezwykłych rekolekcjach drodze. Informacje o zapisach oraz szczegóły są wywieszone w gablocie oraz dostępne na stronie internetowej www.wadowicejp2.pl oraz profilu Facebook – Wadowicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę.

** Wadowickie Centrum Kultury zaprasza dzieci i młodzież do udziału w plenerowym wydarzeniu wakacyjnym, które odbędzie się w najbliższy wtorek 5 lipca w godz. 16:30 – 18:30 na terenie przy Szkole Podstawowej w Wysokiej. W programie Objazdowego Domu Kultury znajdą się między innymi gry i zabawy, animacje dla dzieci, zajęcia tematyczne nawiązujące do sztuki cyrkowej i teatru.

  1. Jubilatom, solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzę w obfitości Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś Parafianom i Gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.