X NIEDZIELA ZWYKŁA

09.06.2024 r.

1. „W dzisiejszej liturgii Zbawiciel zapewni nas, że Jego najbliższą rodziną są ci, którzy pełnią wolę Bożą. Otwórzmy się (…) na skierowane do nas słowo, przez które Bóg prowadzi nas bezpieczną drogą swoich świętych przykazań”.

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w procesjach Oktawy Bożego Ciała, w szczególności podejmującym posługi – od najmłodszych do najstarszych.

Wielkie Bóg zapłać! Za modlitwę i pamięć oraz wspólne świętowanie mojego srebrnego jubileuszu kapłaństwa. Wyrażam wdzięczność Wszystkim i Każdemu z osobna za przygotowanie tak uroczystości w kościele, życzenia i prezenty, jak również pikniku parafialnego przy Centrum. Dziękuję za wszelką życzliwość i dobro.

2. W kalendarzu liturgicznym:

Poniedziałek – 10.06. – Po Mszy św. o godz. 18.00 nowenna do naszej Patronki – św. Marii Magdaleny.

Wtorek – 11.06. – Wspomnienie św. Barnaby, apostoła.

Środa – 12.06. – Wspomnienie bł. Piotra Dańkowskiego, prezbitera i męczennika.

Czwartek – 13.06. – Wspomnienie św. Antoniego z Padwy prezbitera i doktora Kościoła.

Piątek – 14.06. – Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

Sobota – 15.06. – Beatyfikacja Sługi Bożego ks. Michała Rapacza w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowskich Łagiewnikach, o godz. 11.00.

Niedziela – 16.06. – XI Niedziela zwykła.

3. W tym tygodniu Różaniec w intencji Ojczyzny we środę o godz. 17.30 oraz Koronkę do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.45 poprowadzi pani Małgorzata Ptaś.

4. Podziękowanie dla rodzin: Barbary Spólnik, Anny Babrzymąki, Elżbiety Moskały, Doroty Pawlik, Kornelii Gałuszki, Ewy Gołby, Małgorzaty Szydłowskiej, Martyny Gibas, Joanny Wrońskiej, Doroty Ciszek, Sylwii i Pawła Kałuża, Małgorzaty Kozik, Grażyny Medoń, Albiny Skwarczyńskiej, Marii Kudeli, Sabiny Skwarczyńskiej, Barbary Pawlik, Karoliny Moskały-Bałys za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i środki czystości. Sprzątanie kościoła w tym tygodniu, w piątek po Mszy św. o godz. 18.00, powierzamy rodzinom: Katarzyny Tokarz, Anny Kasiarz, Grażyny Worytko, Barbary Dura, Marty Mardaus, Bożeny Olszewskiej, Weroniki Gałuszki, Krystyny Śpiewak, Moniki Madejczyk, Moniki Kołodziejczyk.

5. Spotkania grup Parafialnych:

Wtorek – 04.06. – Zajęcia z aerobiku w sali widowiskowej pod kościołem od godz. 19.30. Zapraszamy panie.

6. W tym tygodniu (9-16.06.) Kancelaria Parafialna nieczynna. Zastępstwo na Parafii będzie prowadził ks. Mateusz Kubalica.

7. W Budżecie Obywatelskim Województwa Małopolskiego bierze udział projekt naszej orkiestry. Zadanie 16 – MUZYKA ŁĄCZY POKOLENIA – ORKIESTRA DĘTA DLA KAŻDEGO. Do uzyskania jest 100 tys. zł. na nowe instrumenty i rok warsztatów muzycznych. Głosować można przez internet lub wypełniając papierową kartę do głosowania. Głosowanie trwa do 14 czerwca. Karty do zabrania od ministrantów i lektorów przy wyjściu z kościoła. Wypełnione można wrzucać do urny ustawionej przed wejściem do budynku OSP WYSOKA.

8. Rodzice Wojtusia bardzo dziękują za organizację kiermaszu ciast na którym zebrano kwotę 5.088 zł na rehabilitację i leczenie. Serdecznie Bóg Zapłać!

9. W głównym przedsionku kościoła do nabycia Gość Niedzielny oraz kolejny numer dwumiesięcznika Gościa Niedzielnego Historia Kościoła.

10. Jubilatom, solenizantkom i solenizantom tego tygodnia życzę w obfitości Bożego błogosławieństwa. Wszystkim zaś Parafianom i Gościom dobrej niedzieli i błogosławionego tygodnia.