OGŁOSZENIA 

25 NIEDZIELA ZWYKŁA

19.09.2021 r.

 

Poniedziałek – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846

Wtorek – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;
Środa –  Nowenna do MB Różańcowej i Nieustającej Pomocy

Czwartek – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

Piątek – dzień powszedni

Sobota – wspomnienie NMP

  1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy                 i faktów.
  2. Dziś po Mszy Świętej o godz. 9.30 spotkanie z rodzicami dzieci z kl. komunijnej.
  3. Za tydzień na Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie rodziców wraz z uczniami z kl. VIII przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.
  4. W czwartek wspomnienie św. o. Pio, czciciela Najświętszej Eucharystii i Matki Bożej, niezwykłego charyzmatyka. Tego dnia chcemy wyrazić wdzięczność wszystkim pochylającym się nad ludźmi chorymi i nie w pełni sprawnymi.
  5. 5. W sobotę 25 września odbędzie się doroczna diecezjalna pielgrzymka Żywego Różańca do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski z tej okazji napisał list do Zelatorów, który jest do odebrania z zakrystii.

Jeszcze raz zachęcam Was: Kochani Członkowie Żywego Różańca, aby zapisywać się w zakrystii na tę pielgrzymkę na którą zawiezie nas  zamówiony przeze mnie  autokar z Woźnik. Do zobaczenia w sobotę o godz. 8.30 przy kościele.

  1. W tym tygodniu Modlitwę Różańcową w środę i Koronkę do Bożego Miłosierdzia  w piątek poprowadzi Halina Strzeżoń.
  2. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W tym tygodniu sprzątanie w naszej świątyni  powierzamy paniom z Działu: Izabeli Matlak, Teresie Zarzyckiej, Marii Korzeniowskiej, Celinie Mrózek, Ewie wróbel, Marzenie Skoczylas, Elżbiecie Tatka, Monice Tatka, Ewie Wojnowskiej, Lucynie Lempart. Sprzątanie w piątek po wieczornej Mszy św..
  • Na budynku OSP Strażacy zamontowali kapsułą życia im. Ks. Kanonika Józefa Podmokłego, założyciela OSP. W kapsule umieszczony został defibrylator. Jest to urządzenie medyczne, które analizuje pracę serca i w przypadku konieczności, za pomocą elektrod dostarczy do niego określona energię elektryczną. Może go obsługiwać osoba postronna, będąca najbliżej zdarzenia z nagłym zatrzymaniem krążenia. Po włączeniu defibrylatora wydaje proste komendy głosowe po polsku jak należy postępować. Kapsuła wyposażona jest w alarm otwarcia oraz monitoring; zarządzania zdalnie przez druhów OSP Wysoka do których dociera informacja o zdarzeniu. Otwarcie kapsuły uruchamia syrenę na remizie.

Nowoczesny „POMNIK” Księdza kan. Józefa Podmokłego stoi na straży zdrowia i życia mieszkańców Wysokiej. Każdy  z mieszkańców może użyć tego defibrylatora w nagłym przypadku.

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.