OGŁOSZENIA 

16 stycznia 2022 r.

2 Niedziela Zwykła

  1. Dziś druga niedziela tak zwana zwykła – w ciągu roku. Przypomina nam o tym zielony kolor szat liturgicznych. Prosimy Boga, aby dał nam poznać, co należy czynić, i udzielił siły do wypełnienia poznanych obowiązków.
  • Dziś 16.01 po południu o godz. 16.00 odbędzie się ostatnie spotkanie kolędowe  – Na wspólne uwielbienie – śpiewem kolęd – Narodzonego Pana Jezusa przed Szopką Betlejemską    z prośbą o Boże błogosławieństwo dla rodziny zapraszamy Mieszkańców: Czernej, Zarzecza, Madoniówki, Mosiórka – Las, Fireckówka, Osiedle Wieś.

 

  1. Jutro, 17 stycznia, obchodzony jest 25 Dzień Judaizmu w Kościele Katolickim w Polsce. Wspomnienie korzeni chrześcijańskich od Abrahama i Mojżesza. Jest to okazja do pogłębienia naszej wiary                i odświeżenia jej. Poznanie tożsamości i korzeni. Łączymy się                    z korzeniami Narodu Wybranego. Nasza religia objawiona ma swoją historię. ST jest częścią naszej tożsamości chrześcijańskiej.

Hasło: „Myśli Moje nie są myślami waszymi” /Księga proroka Izajasz/.

  1. Od 18 do 25 stycznia w Kościele obchodzimy Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. W tym czasie chrześcijanie różnych wyznań gromadzą się na wspólnych nabożeństwach, konferencjach          i spotkaniach ekumenicznych. W ten sposób podejmują wysiłek, aby przezwyciężyć wszelkie podziały i doprowadzić do jedności wspólnoty wierzących w Chrystusa.
  2. W środę, 19 stycznia, Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy       o godz. 17.00

 

  1. W piątek, 21 stycznia, będziemy obchodzili Dzień Babci, a w sobotę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Niech będzie to czas szczególnej pamięci          i życzliwości dla naszych dziadków i babć. Żyjącym wypraszajmy obfitość Bożego błogosławieństwa, a zmarłym radość życia wiecznego

 

  1. Rozpoczęliśmy już prace ziemne przy budowie Drogi Krzyżowej i zostały zamówiony kamień granitowy w Strzegomiu na wykonanie chodnika      z kostki granitowej: 14 granitowych słupów na których będą umocowane Stacje Drogi Krzyżowej, 36 stopni schodowych, granitowe obrzeża.        W sumie koszt zamówionego granitu wynosi 62 tys. zł. Całość zakupionego materiału trzeba jeszcze przywieść ze Strzegomia – 320 km. Szukamy transportu i prosimy o pomoc.

Pismo z Kurii Metropolitalnej w Krakowie: – Ks. Prob. Kan. Adam Stawarz Parafia św. Marii Magdaleny w Wysokiej

         Po zapoznaniu się z przedłożonym projektem Drogi Krzyżowej przy kościele  św. Marii  Magdaleny w Wysokiej, przygotowanym przez prof. Mieszka Tylkę z ASP w Krakowie, Archidiecezjalny Konserwator Zabytków wyraża swą pozytywną opinię. Realizacja tego ambitnego projektu, zgodnie      z utrwaloną ikonografią, a zarazem posiadająca wysokie walory artystyczne,    z pewnością pozytywnie wpłynie zarówno na rozwój pobożności pasyjnej        w Parafii, a także na podniesienie walorów estetycznych otoczenia świątyni.

Z wyrazami szacunku.

Ks. prof. dr hab. Andrzej Witko, Kraków, dnia 11.12.2021 r. – Konserwator Zabytków Archidiecezji Krakowskiej

 

9.W tym tygodniu modlitwę różańcową w środę i Koronkę do Bożego                     Miłosierdzia w piątek poprowadzi Urszula Kowalówka .

 

  1. Serdecznie dziękujemy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty i środki czystości. Sprzątanie w tym tygodniu powierzamy rodzinie: Bożeny Gibas, Małgorzaty Rapackiej, Joannie Leńczowskiej, Małgorzacie Rapackiej, Urszuli Zaryckiej, Agnieszki Nicieja, Renaty Radwan, Ewy Guzik, Beaty Grzywa, Agnieszki Pająk. Sprzątanie              w piątek po Mszy św. wieczornej.

 

W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 17 stycznia – Święty Antoni (III/IV w.), opat, który całe życie poświęcił pracy, modlitwie i pokucie;

– środa, 19 stycznia – Święty Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup

– piątek, 21 stycznia – Święta Agnieszka (III/IV w.), dziewica i męczennica

 

Młodzieży i dzieciom życzę błogosławionego wypoczynku podczas ferii zimowych, które będą z korzyścią dla duszy i ciała jeśli będą połączone          z niedzielną Mszą św..