W imieniu naszych przyjaciół z Drohobycza na Ukrainie zwracany się z prośbą o zorganizowanie zbiórki najpotrzebniejszych rzeczy dla  ludzi przeżywających dramat wojenny.

Ksiądz Igor Kozankewycz jest kapłanem grekokatolickim. Wraz ze swoją żoną Olą od 22 lat prowadzą Caritas w Drohobyczu. Prowadzą m.in. ośrodki dla upośledzonych, dla bezdomnych i leczenia uzależnień, świetlice dla dzieci z ubogich rodzin i wiele innych form pomocy najbardziej potrzebującym. Po napaści Rosji ks. Igor pozostał ze swoimi podopiecznymi. Jesteśmy z nim w stałym kontakcie. Jego relacje są naprawdę straszne. Ludzie są przerażeni w czasie bombardowań Drohobycza. Nie ma prądu, gazu, benzyny, lekarstw i wyczerpują się zapasy jedzenia. Caritas organizuje przejazdy dzieci do Polski. Bardzo często nie ma możliwości zabrania matek, więc rodziny są rozdzielane.

Chcąc najszybciej i bezpośrednio pomóc konkretnym ludziom których znamy,  postanowiliśmy zorganizować zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy, które 7 marca zawieziemy już umówionymi busami do Krościenka, skąd ks. Igor odbierze je osobiście i zawiezie do Drohobycza.

Serdecznie prosimy o przyniesienie darów serca dla potrzebujących Ukraińców do naszego kościoła /składamy przy krzyżu ks. Jerzego Popiełuszki/ od poniedziałku – 28 lutego do soboty 5 marca w godzinach od 8.00 do 18.00/. W poniedziałek 7 marca odbierzemy je i zawieziemy do Krościenka.

Przede wszystkim potrzebne są:

– jedzenie długoterminowe,

– lekarstwa, środki opatrunkowe, antybiotyki,

– koce, śpiwory, karimaty

– podstawowe kosmetyki i środki higieniczne,

– latarki, baterie

– pampersy, jedzenie dla dzieci.

Włączmy się szczodrze w to dzieło miłości.

Za wszelką pomoc serdeczne Bóg Zapłać.